| HelixGame | هلیکس گیم

خدمات کولوکیشن ( Collocation )

کولوکیشن Colocation در زبان انگلیسی از دو بخش Co و Location تشکیل شده که به معنی هم نشینی یا فضای اشتراکی است. کولوکیشن خدمات اجاره مکانی برای میزبانی سرورها و سایر سخت افزارهای مربوط به آن می باشد. به طور معمول کولوکیشن اجاره فضای رک است.

رک محفظه ای است که سرور یا متعلقات شبکه مانند سوییچ، روتر، مودم و … در آن قرار می گیرد. با توجه به نوع رک، هم از سرورمحافظت می کند و هم جهت تهویه و جلوگیری از صدمات فیزیکی از جمله ضربه و فشار و کارایی بهتر سرور آن را در خود جای می دهد. واحد اندازه گیری رک یونیت (Unit) می باشد که هر یونیت تقریباً معادل 5 سانتی متر می باشد. اندازه رک ها معمولاً بین 4 یونیت تا 47 یونیت می باشد.

خدمات کولوکیشن ایران یا خدمات Collocation به خدمات میزبانی سرور در هلیکس گفته می شود که در عمل کاربر با قراردادن سرور خود در فضای میزبانی سرور اختصاصی یا رک سرور در دیتاسنتر های طرف قرارداد هلیکس می تواند از فضا ، برق ، شبکه اینترنت یا اینترانت پایدار در مدیریت هلیکس در داخل کشور استفاده کند . در صورتی که شما از سرور های رک مونت استفاده می کنید ، می توانید برای میزبانی سرور های خود از شبکه تخصصی کولوکیشن داخل ایران هلیکس برای راه اندازی سرور خود استفاده کنید.

امکانات

کولوکیشن فضای اختصاصی جهت قرار دادن تجهیزات سخت افزاری شما را ارایه می دهد. این فضا می تواند قسمتی از یک رک جهت نصب سرور، یا یک رک کامل به همراه کلیه لوازم جانبی باشد.

برق

برق یکی از اجزا های حیاتی دیتا سنتر ( مرکز داده ) است. برق مرکز داده شامل تابلو برق استاندارد اتاق سرور، ژنراتور و UPS است. این موضوع سبب می شود برق یکنواخت و بدون نویز در اختیار سرور ها و سایر تجهیزات قرار بگیرد.

سیستم سرمایش

سیستم سرمایش اتاق سرور از مهمترین قسمت های آن است. راه اندازی این سیستم هزینه و انرژی بالایی را می طلبد. ایجاد دمای ایده آل برای تجهیزات و سرور ها توسط دیتا سنتر بسیار حیاتی است.

سیستم اعلام و اطفا حریق

استفاده از تجهیزات حرفه ای اعلام و اطفاء حریق اتاق سرور برای جلوگیری از خسارات احتمالی ضروری است. مرکز داده باید مجهز به سیستمی باشد که هم آتش را خاموش کند، و هم به تجهیزات و سرور ها آسیبی نرسد

مانیتورینگ

برای جلوگیری از حوادث احتمالی و افزایش سرعت در رفع مشکلات، سرور ها با کمک سیستم مانیتورینگ به صورت مداوم توسط متخصصین دیتا سنتر پایش می شود و در صورت بروز مشکل اعلام های لازم برای مسئولین ارسال می شود.

امنیت فیزیکی

اکثر مراکز داده دارای امنیت بالایی می باشند. از جمله موارد ایمنی می توان به وجود محافظان امنیتی 24 ساعته در محل، سیستم کنترل تردد و دوربین های نظارت تصویری اشاره کرد.

اطلاعاتپلن تک یونیتپلن چهار یونیت
فضا (UNIT)1 یونیت4 یونیت
برق ( آمپر )1 آمپر3 آمپر
ترافیک ( Traffic )نامحدود ( نسبت 1 به 8 )نامحدود ( نسبت 1 به 8 )
آپلینک ( Uplink )1Gb1Gb
پشتیبانی ( Support )کارشناس اختصاصی 24x7
به صورت تلفنی ، تیکت ، واتساپ و تلگرام
کارشناس اختصاصی 24x7
به صورت تلفنی ، تیکت ، واتساپ و تلگرام
آنتی دیداس ( DDoS Protection )سخت افزاری و نرم افزاری
لایه 3،4 و 7
سخت افزاری و نرم افزاری
لایه 3،4 و 7
دسترسی KVM| HelixGame | هلیکس گیم| HelixGame | هلیکس گیم
لوکیشن سرور ( Datacenter )ایراندیتاسنتر پارس آنلاینایراندیتاسنتر پارس آنلاین
قیمت ( ماهانه )1.500.000 تومان5.000.000 تومان
سفارش سرورخرید سرویسخرید سرویس
آیپی اضافهپورت آپلینک 10Gbپورت آپلینک 40Gb
45.000 تومان1.500.000 تومان5.000.000 تومان