7 اشتباه رایج و خطرناک در مورد مقابله با حملات DDoS

تصویر سامان ملک پور
سامان ملک پور
در ابتدا از سرویس های وبلاگ شروع کردم سال 1393 و وقتی علاقه خودم رو به این زمینه دیدم بیشتر به روی طراحی وبسایت وقت گذاشتم و تونستم در زمینه طراحی و بهینه سازی وبسایت سایت تخصص کافی کسب کنم ولی برای من کافی نبود و در ادامه به سمت شبکه های اجتماعی و بهینه سازی موتورهای جست و جو رفتم و مهارت کافی در این زمینه رو کسب کردم و از سال 1401 به طور متمرکز به روی بحث تبلیغات ، هک رشد و MBA مطالعه میکنم و این مسیری هستش که من ازش لذت میبرم و پایانی نداره ....

آنچه در این مطلب می‌خوانید :

حملات DDoS امروزه یکی از بزرگترین تهدیدات سایبری است، و مقابله با حملات DDoS یکی از مشکل ترین کار ها. در حالی که فرآیند آغاز حملات بسیار آسان شده است، محافظت دقیق از یک وب سایت می تواند بسیار پیچیده باشد. بر اساس تجربه گسترده هلیکس گیم، بیایید نگاهی به هفت افسانه رایج در مورد حفاظت از DDoS بیندازیم. و به یاد داشته باشید، هر یک ممکن است بصورت اتفاقی برای شما اتفاق بیافتد !

اشتباهات رایج و خطرناک امنیت در برابر و مقابله با حملات DDoS (سایبری)

بعید است که به کسب و کار من حمله شود، و حفاظت بسیار گران است، بنابراین ارزش آن را ندارد

آمار نشان می دهد که برخی از بخش ها کمتر از سایرین تحت حملات DDoS قرار می گیرند. به عنوان مثال، در سال 2021، وب سایت های سرگرمی به طور متوسط 10 برابر بیشتر از فروشگاه های آنلاین ابزار باغ و 3 برابر بیشتر از ارائه دهندگان مخابراتی قربانی هکرها شدند. (دلیل اصلی آن سیستم ضعیف مقابله با حملات DDoS می باشد !)

با این حال، در سال 2022، وضعیت به طور قابل توجهی تغییر کرده است: اکنون، علاوه بر حملات DDoS از سوی رقبا یا باج افزار، تقریباً هر سایتی در معرض خطر حمله هکرها قرار دارد. صاحبان بسیاری از سایت‌های خاص نیاز به حفاظت حرفه‌ای DDoS را برای اولین بار در سال جاری آشکار کردند – و اگر از قبل مراقب آن بودند، هیچ قطعی وجود نداشت.

یک فایروال به خوبی پیکربندی شده و یک سیستم مدیریت هوشمند برای مقابله با حملات DDoS کافی است

فایروال ها نه تنها در برابر حملات پیچیده DDoS امروزی بی اثر هستند، بلکه خود می توانند به نقطه ورود ترافیک غیرقانونی تبدیل شوند. فایروال ها حافظه داخلی و قدرت پردازش بسیار محدودی برای مدیریت تمام اطلاعات دارند که آنها را به یک هدف آسان تبدیل می کند. مهم نیست که مدیر سیستم یک شرکت چقدر واجد شرایط باشد، آنها نمی توانند معجزه کنند و یک فایروال با 100٪ محافظت DDoS تضمین شده راه اندازی کنند.

” حمله DDoS زمانی است که نمی توانید یک وب سایت را باز کنید

حملات DDoS بسیار متنوع هستند و مقابله با حملات DDoS تقریباً دشوار !. برخی می توانند با متوقف کردن کامل یک سازمان به کل آن آسیب بزنند. با این حال، حملاتی که برای از بین بردن یک سرور، وب سایت یا یک برنامه وب خاص ایجاد می شوند، رایج تر هستند. چنین حملاتی بسیار کوچک و کوتاه هستند، اما بسیار مؤثرتر هستند، زیرا راه حل های سنتی (قدیمی) ضد DDoS اصلا متوجه آنها نمی شوند یا به موقع برای دفع مؤثر آنها واکنش نشان نمی دهند.

طبق آمار هلیکس گیم، اکثریت قریب به اتفاق حملات با نرخ پایین و کوتاه هستندو مقابله با حملات DDoS در این هنگام آسان اما غیر قابل پیش بینی ست. اغلب، آنها برای اهداف اخاذی یا به عنوان پوششی برای فعالیت های دیگر (مانند سرقت هویت یا راه اندازی ویروس های رمزگذاری به شبکه) استفاده می شوند.

رایج ترین راه های پیشگیری و اشتباهات متداول مقابله با حملات DDoS
تعداد حملات شناسایی شده توسط هلیکس گیم بین ژوئن 2021 تا مارس 2022. حملات کم مصرف با رنگ سبز نشان داده شده است.

هنگام انتخاب Anti-DDoS، فقط باید به کل پهنای باند شبکه نگاه کنید

در حالی که این عدد مطمئناً مهم است، باید دقیقاً وارد جزئیات شوید تا درک کنید که محافظت چقدر مؤثر خواهد بود. سعی کنید نحوه راه اندازی سیستم اسکراب را بیابید، کدام بخشی از منابع به توقف حملات اختصاص داده شده است و کدام قسمت مسئول ارائه ترافیک قانونی به کاربران است.

همچنین باید بدانید که حفاظت(مقابله با حملات DDoS) در چه لایه‌هایی از OSI ارائه می‌شود، به عنوان مثال، آیا به محافظت از سایت یا به طور کلی زیرساخت شبکه نیاز دارید. یا شاید بهتر است یک سرور مجازی یا فیزیکی با یک سرویس ضد DDoS فعال شده اجاره کنید؟ آیا باید از محافظ به صورت دائمی یا بسته های موقت در زمان اوج مصرف استفاده کرد؟ اگر درک روشنی از اینکه کدام سرویس مفیدتر است ندارید، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید. ما به شما خرید سرور مجازی گیم هلیکس را پیشنهاد می‌کنیم که توانایی مقابله با انواع حملات دیداس را دارد.

” یک شبکه تحویل محتوا (CDN), خود محافظت DDoS را فراهم می کند

CDN در ابتدا برای تامین امنیت طراحی نشده بود. سرعت سایت شما را افزایش می دهد و تحمل خطا را افزایش می دهد، اما محافظت تضمینی در برابر حملات DDoS به اندازه کافی قدرتمند ارائه نمی دهد.

علاوه بر این، هکرها به خوبی از محبوبیت روزافزون CDN آگاه هستند و اغلب سیستم‌های تحویل محتوای محافظت‌شده ناکافی را هدف قرار می‌دهند. هنگام هک، مهاجمان اطلاعاتی را که به دست کاربر می رسد تغییر می دهند. در نتیجه، هنگام باز کردن یک صفحه، محتوای مخرب می‌تواند در پس‌زمینه بارگذاری شود و صاحبان سایت و بازدیدکنندگان آن‌ها از آن اطلاعی نخواهند داشت.

بهینه‌سازی سایت با فناوری‌های CDN باید با یک سرویس حفاظتی تخصصی DDoS به جای استفاده از آن استفاده شود. هلیکس گیم گزینه‌های CDN و بهینه‌سازی محتوا را به‌عنوان بخشی از سرویس حفاظت و بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها برای همه طرح‌ها و سرویس محافظت از شبکه برای طرح بهینه ارائه می‌دهد.

این سرویس ها از گره های شبکه جهانی هلیکس گیم استفاده می کنند که در قاره های مختلف پراکنده شده اند. حتی اگر مشتریان به قاره دیگری سفر کنند و از آنجا به یک سایت CDN فعال دسترسی پیدا کنند، صفحات با سرعت معمول خود رندر می شوند. سرعت بارگذاری و در دسترس بودن ثابت دو معیار کلیدی برای عملکرد وب سایت برای حفظ بازدیدکنندگان هستند.

” لیست‌های Allow/Block به مقابله با حملات DDoS کمک می‌کنند

استفاده از لیست‌های Allow/Block برای کنترل دسترسی به سایت در صورت حمله DDoS تقریباً بی‌معنی است زیرا تهدید پویا است و لیست‌ها ثابت هستند. حمله با درخواست های ویروس می تواند شامل تعداد زیادی آدرس باشد و مسدود کردن همه آنها غیرممکن است، به خصوص انجام سریع آن.

مانند CDN ها، لیست های Allow/Block می توانند برای تکمیل حفاظت اولیه DDoS شما مورد استفاده قرار گیرند، اما خودشان امنیت را تضمین نمی کنند. قبل از افزودن آدرس ها به لیست مجاز، مطمئن شوید که آنها فقط با سرویس هایی مرتبط هستند که برای شما ایمن هستند. این به ویژه برای بخش های شبکه مانند /24 (که شامل 256 آدرس است) صادق است. اگر یکی از آدرس‌های این بلوک درگیر حمله باشد، این خطر را دارید که اجازه دهید ترافیک مخرب مستقیماً به سایت شما برسد.

” محدودیت نرخ و سیاه‌چاله روش‌های مقابله با حملات DDoS خوب هستند

محدودیت نرخ به شما امکان می دهد در یک بازه زمانی معین، محدودیتی برای تعداد درخواست های HTTP از سوی کاربران تعیین کنید. Blackholing هدایت مجدد ترافیک از یک صفحه هدف به یک منبع وب غیر موجود (به اصطلاح سیاه چاله) یا مسدود کردن آن است.

اینها روش‌های نسبتاً رایجی برای کاهش حملات DDoS هستند، اما پیامدهای جدی از نظر کاهش عملکرد و ده‌ها درصد کاهش در ترافیک مشتری واقعی دارند. به علاوه، در مورد سیاه چاله، صفحه مورد حمله برای کاربر در دسترس نیست، به این معنی که حمله DDoS به طور موثر به هدف خود رسیده است و مقابله با حملات DDoS بی اثر مانده است.

س

جمع بندی نهایی از اشتباهات رایج و خطرناک مقابله با حملات DDoS:

هکر ها و اخاذان سایبری امروزی, آنقدر قدرتمند و متنوع هستند که اکثر شرکت ها اصلاً منابعی برای محافظت از آنها ندارند. تکنیک‌های مستقلی که در برابر ترافیک مخرب محافظت می‌کنند، هنگام مواجهه با یک حمله واقعا قدرتمند، کارایی ضعیفی را نشان می‌دهند. در همین حال، خطر قربانی شدن در چنین حمله ای ماه به ماه و برای انواع وب سایت ها افزایش می یابد.

بنابراین، از نظر نسبت منابع صرف شده به نتیجه، بهترین راه حل فعال کردن یک سرویس مقابله با حملات DDoS و دیداس پروتکشن است که از یک ارائه دهنده امنیت بزرگ برون سپاری شده است. اگر شما نیز به دنبال مقابله با حملات DDoS هستید، توصیۀ ما سرویس های هلیکس گیم می باشد !
علی الخصوص سرور های گیمینگ آنتی دیداس هلیکس گیم

اشتباهات رایج و خطرناک مقابله با حملات DDoS

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای هلیکس گیم محفوظ می‌باشد.