هلیکس گیم

آموزش مدیریت و رفع تهدیدات و حملات سایبری DDoS

عرفان مرادی
عرفان مرادی

آنچه در این مطلب می‌خوانید :

| HelixGame | هلیکس گیم

واقعیت این است که حملات سایبری و دیداس (DDoS) همچنان آفت اینترنت هستند. از نظر آماری، تنها تعداد کمی از کسانی که با دیداس تهدید می‌کنند، می‌دانند که چگونه این کار را انجام دهند. اما موضوع فقط در مورد تهدید نیست.

اگرچه برای یک کاربر معمولی اینترنت، یک حمله سایبری مملو از ناامیدی برنامه‌ها در هنگام استفاده از یک منبع شبکه خاص است، اما می‌تواند به ضررهای شدید و صدمه به اعتبار صاحب منبع تبدیل شود. به همین دلیل، بهتر است با انتقال به یک سرویس حفاظتی مطمئن (Anti-DDoS)، محتاط باشید و خطرات را از بین ببرید.

چگونگی حفاظت از خود در برابر انواعی از حملات سایبری و دیداس

واقعیت این است که حملات سایبری و دیداس (DDoS) همچنان آفت اینترنت هستند. از نظر آماری، تنها تعداد کمی از کسانی که با دیداس تهدید می‌کنند، می‌دانند که چگونه این کار را انجام دهند. اما موضوع فقط در مورد تهدید نیست.

اگرچه برای یک کاربر معمولی اینترنت، یک حمله سایبری مملو از ناامیدی برنامه‌ها در هنگام استفاده از یک منبع شبکه خاص است، اما می‌تواند به ضررهای شدید و صدمه به اعتبار صاحب منبع تبدیل شود. به همین دلیل، بهتر است با انتقال به یک سرویس حفاظتی مطمئن (Anti-DDoS)، محتاط باشید و خطرات را از بین ببرید. هلیکس گیم به شما برای پیشنهاد خرید سرور مجازی گیم را دارد زیرا این سرویس به کمک فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری قوی محافظت میشود تا در مقابل حملات سایبری مقاوم باشد.

در صورت مواجهه با تهدید واقعی حملات سایبری ، در اینجا چند نکته مفید وجود دارد که می تواند به شما در تصمیم گیری صحیح و به حداقل رساندن ضررهای احتمالی کمک کند:

  • اکیداً به شما توصیه می‌کنیم که عجله نکنید و وارد هیچ گفت‌وگویی با افراد بدخواه نشوید. اگر یک بار به آنها پول منتقل کنید، دفعه بعد تلاش می کنند حتی مقدار بیشتری را اخاذی کنند. سعی کنید در زمان خود برای پاسخ دادن با اقدامات متقابل صرفه جویی کنید.
  • ابتدا یک تهدید سایبری را به تیم پشتیبانی ارائه دهنده هاست و یا سرور مجازی خود گزارش دهید. سپس از موارد زیر اطمینان حاصل کنید: اگر و در چه سطوحی حفاظت ارائه شده است. آیا هزینه حفاظت در طرح خدمات شما گنجانده شده است یا خیر (ممکن است نیاز به پرداخت اضافی برای محافظت داشته باشید در صورت نیاز). آیا محدودیت های بارگذاری وجود دارد. به احتمال زیاد، ارائه دهنده هاست شما راه حل های آماده ای دارد که می تواند بدون تاخیر بیشتر به منبع شما متصل شود و احتمالاً قبلاً سرویس حفاظتی را فعال کرده است. اگر نه، زیرساخت خود را به میزبانی (HelixGame) منتقل کنید، از جمله حفاظت لایه (3 / 4 / 7) (L3/L4/L7) در برابر تمام حملات دیداس شناخته شده بدون محدودیت ترافیک.
  • به پلیس امنیت سایبری گزارش دهید ! مقامات مجری قانون مدت‌هاست که واحدهای ویژه‌ای را با تمرکز بر پیشگیری از جرایم سایبری تشکیل داده‌اند. چنین مقاماتی در حال حاضر در برخورد با عوامل مخرب و مقابله با حملات سایبری باج‌گیرانه تجربه دارند. اگر به سرعت گزارش دهید، می توانید پس از دستگیری بدکار، خسارت و ضررهای وارده را جبران کنید.
  • درباره ارائه دهندگان خدمات حفاظت سایبری (Anti-DDoS) تحقیق کنید تا خدمات خود را در زمانی کوتاه سفارش دهند. نه تنها وب سایت های رسمی ارائه دهندگان آنتی دیداس را جستجو کنید، بلکه به بررسی های سایر منابع نیز توجه داشته باشید. با این حال، آگاهی از اعتبار منبع بسیار مهم است زیرا وب سایت های رسمی از اطلاعات گمراه کننده جلوگیری می کنند. بنابراین، هر چه منبع قدیمی‌تر و محبوب‌تر باشد، احتمال بررسی‌های قابل اعتماد منتشر شده روی آن بیشتر است.

با این نتیجه گیری بحثمان را به پایان میرسانیم: حتی اگر کسی شما را تهدید نکرده باشد، درک اینکه تهدید سایبری وجود دارد بسیار مهم است. برخلاف حملات دیداس باج‌گیرانه، همیشه رقبایی هستند که حقه‌های کثیفی را با رقبای خود انجام می‌دهند. معمولاً آنها حملات سایبری را بدون “اعلام جنگ” انجام می دهند. و هر چه مقیاس کسب و کار بزرگتر باشد، احتمال حمله سایبری بیشتر می شود. بنابراین منطقی است که همه اقدامات لازم برای جلوگیری از آن از قبل انجام شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای هلیکس گیم محفوظ می‌باشد.