10 روش ساده و موثر برای جلوگیری از DDoS در سال 2022

تصویر سامان ملک پور
سامان ملک پور
در ابتدا از سرویس های وبلاگ شروع کردم سال 1393 و وقتی علاقه خودم رو به این زمینه دیدم بیشتر به روی طراحی وبسایت وقت گذاشتم و تونستم در زمینه طراحی و بهینه سازی وبسایت سایت تخصص کافی کسب کنم ولی برای من کافی نبود و در ادامه به سمت شبکه های اجتماعی و بهینه سازی موتورهای جست و جو رفتم و مهارت کافی در این زمینه رو کسب کردم و از سال 1401 به طور متمرکز به روی بحث تبلیغات ، هک رشد و MBA مطالعه میکنم و این مسیری هستش که من ازش لذت میبرم و پایانی نداره ....

آنچه در این مطلب می‌خوانید :

چرا امروزه جلوگیری از DDoS یکی از پر درخواست ترین ها است ؟!

اگر نیاز به پیش زمینه در این مورد دارید یعنی جلوگیری از DDoS ، به شما دیداس پروتکشن را معرفی می کنیم تا با اطلاعات پایه وارد آموزش این مقاله بشوید !
امروزه، حملات DDoS یکی از بزرگترین تهدیدها برای جامعه دیجیتالی وابسته به وب‌سایت‌هایی است که بدون مشکل کار می‌کنند و جلوگیری از DDoS بسیار مسئله ی مهمی شده است. به دلیل حملات، شرکت ها سود و شهرت خود را از دست می دهند و مشتریان آنها نمی توانند حتی خدمات اولیه مانند سفارش تاکسی را دریافت کنند که باعث ناراحتی ملموس کننده ای می شود.

حملات DDoS مشکلی است که نه تنها ناپدید نمی‌شود بلکه ، بلکه در طول زمان بدتر می‌شود زیرا تعداد دستگاه‌هایی که می‌توانند به بات‌نت تبدیل شوند، و همچنین هزینه‌های ارزان‌تر و راه‌اندازی ساده حملات DDoS، بدتر می‌شوند و جلوگیری از DDoS به مرور زمان سخت تر خواهد شد.

فقط خدمات حرفه ای می توانند محافظت کامل و موثر از سایت یا شبکه شما در برابر حملات DDoS ارائه دهند. با این حال، شما می توانید تعدادی گام برای بهبود امنیت منابع خود بردارید. نگاهی به 10 روش برتر آزمایش شده ما برای جلوگیری  از DDoS بیندازید. فقط به یاد داشته باشید که هر یک از آنها به خودی خود یک روش یکسان نیست!

10 روش ساده جلوگیری از DDoS

روش اول: از ابتدا شروع کنید

هنگام برنامه ریزی و آماده سازی یک پروژه اینترنتی جدید، یک ارائه دهنده هاست ایمن را انتخاب کنید که محافظت قابل اعتمادی را ارائه می دهد (جلوگیری از DDoS را تسهیل می کند)، به شما امکان دسترسی به آمار و مهمتر از همه، پشتیبانی فنی 24/7 را می دهد. مطمئن شوید که از نرم‌افزار آسیب‌پذیر استفاده نمی‌کنید، آن را به موقع به‌روزرسانی کنید و مرتباً از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر نرم افزار خود را توسعه می دهید، آن را به طور کامل از نظر آسیب پذیری بررسی کنید.

روش دوم: از امنیت اولیه مراقبت کنید

جلوگیری از DDoS راه های بسیاری را پذیرا می باشد؛دسترسی به زیرساخت شبکه شما باید به اشخاص ثالث محدود شود و به شدت برای کارمندان خود تنظیم شود. باید چندین سطح دسترسی به خدمات شبکه سرور و آرشیو نسخه پروژه وجود داشته باشد و برای کارمندان نامربوط غیرفعال شود. اگر شک دارید که سایت در معرض خطر قرار گرفته است، همه رمزهای عبور را بازنشانی کنید. نیازی به گفتن نیست که آنها باید متفاوت و پیچیده باشند.

روش سوم: از فایروال، VPN و CDN استفاده کنید

برای فیلتر کردن ترافیک ورودی و اطمینان از ایمن بودن آن به فایروال یا ACL (فهرست کنترل دسترسی) نیاز دارید. از CDN (شبکه تحویل محتوا) برای حفاظت و بهینه سازی وب سایت استفاده کنید: محتوای سایت بر روی چندین سرور در سراسر جهان ذخیره می شود و بار روی سرور مبدا را کاهش می دهد و نمایش صفحات را برای کاربران سرعت می بخشد. همانطور که برای VPN، همچنین می تواند برای جلوگیری از DDoS بسیار مفید باشد: زمانی که داده های رمزگذاری شده شما توسط یک تونل VPN محافظت می شود، شناسایی شبکه شما به عنوان هدف حمله برای مجرمان و هکران سایبری دشوارتر است.

روش چهارم: DNS ایمن

کش DNS خود را مرتباً پاک کنید تا مطمئن شوید که مهاجمان آدرس IP شما را از کش سرور جعل نمی کنند. به طور مداوم ترافیک شبکه و درخواست های ارسال شده به سرور را کنترل کنید. از DNS RRL (Response Rate Limiting) استفاده کنید، ابزاری که برای محافظت در برابر حملات تقویت DNS توسعه یافته است. این گونه جلوگیری از DDoS برای شما در پله های مقدماتی قرار خواهد گرفت ! یک شبکه Unicast با توزیع جغرافیایی بسازید تا یک آدرس IP منحصر به فرد را به هر سرور DNS اختصاص دهید یا سخت افزار DNS اضافی را برای محافظت نصب کنید.

روش پنجم: جلوگیری از هرزنامه

یک روش بسیار محبوب حمله، ارسال هرزنامه به فرم های بازخورد است که از طریق آن تعداد زیادی درخواست همگن و بی معنی ارسال می شود. برای جلوگیری از هرزنامه، هر جایی که یک فیلد ورودی داده در سمت کاربر وجود دارد، کپچا را اضافه کنید. امنیت منبع مهم‌تر از ناراحتی‌های جزئی کاربر برای انجام تأییدیه است. به عنوان جایگزین، فرم های بازخورد خود را به اجزای JS تبدیل کنید.

روش ششم: مطمئن شوید که منابع اضافی دارید

بررسی کنید که آیا ارائه دهنده هاست شما پهنای باند بیش از حدی دارد – می توانید به سرعت انتقال داده بالاتری دست یابید، که در هنگام طغیان غیرعادی به دلیل حملات DDoS، زمانی که مجبور به مدیریت حجم زیادی از ترافیک هستید و جلوگیری از DDoS بر دوش شما متحمل می شود، حیاتی است. اطمینان حاصل کنید که عملکرد سرور شما مقیاس پذیر است و منابع بیشتری از آنچه نیاز دارید خریداری کنید. همچنین بهتر است چندین سرور فعال داشته باشید تا بتوانید در صورت حمله بار را توزیع کنید.

روش هفتم: ترافیک ورودی را فیلتر کنید

اطمینان حاصل کنید که می توانید اطلاعاتی در مورد ترافیک معمولی و غیرعادی جمع آوری کنید و ویژگی های ترافیک “خوب” را برای تشخیص ترافیک “بد” تعیین کنید. همانند CDN ها، لیست های بلوک/اجازه می توانند به عنوان یک معیار تکمیلی برای جلوگیری از DDoS در وهلۀ اول استفاده شوند. مهم است که بررسی کنید چه کسانی را به لیست مجاز اضافه می کنید و به یاد داشته باشید که این روش محافظت در برابر حملات قدرتمند را تضمین نمی کند.

روش هشتم: بهترین پیکربندی حفاظتی را انتخاب کنید

حملات DDoS از انواع مختلفی وجود دارد بسته به بخش کسب و کار شما. ارزیابی کنید که چه چیزی واقعاً تهدیدکننده است و چه چیزی می تواند بالقوه تهدید کننده از نظر DDoS باشد و سعی کنید چشم انداز حفاظت، نوع و سطوح آن را شکل دهید. این به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا خودتان می توانید پروژه خود را ایمن کنید یا باید با یک متخصص تماس بگیرید.

روش نهم: اگر همه چیز شکست خورد، ترافیک را در سیاهچاله دور بیندازید

این روش فقط برای متوقف کردن سریع یک حمله شدید است در صورتی که هر یک از نکات ذکر شده در بالا را از دست دادید و سایت شما اکنون قادر به رسیدگی به سیل درخواست های مخرب نیست. بلک هولینگ هدایت ترافیک از صفحه مورد نظر به یک منبع ناموجود (به اصطلاح سیاه چاله) یا مسدود کردن آن است. با استفاده از این روش، با کاهش عملکرد، کاهش ترافیک مواجه خواهید شد و صفحه یا دارایی مورد نظر غیرقابل دسترسی می شود، یعنی هکرها به هدف خود می رسند. با این وجود، اگر قصد دارید حمله را متوقف کنید و سپس شروع به بهبود امنیت سایت خود کنید، blackholing گزینه خوبی است.

روش دهم: محافظت حرفه ای DDoS را دریافت کنید

اگر خودتان نمی توانید از پس حملات سایبری برآیید، یا اگر مهم است که در اسرع وقت از سایت خود محافظت کنید، با کارشناسانی تماس بگیرید که می توانند به شما در یافتن بهترین گزینه کمک کنند. شما می توانید یک سرور امن مجازی یا فیزیکی را برای انتقال وب سایت خود به آن انتخاب کنید، از شبکه خود در برابر DDoS محافظت کنید و جلوگیری از DDoS جدی بگیرید و در صورت لزوم، خدمات اضافی را متصل کنید. این گزینه بیشتر از 9 گزینه قبلی هزینه دارد، اما راحت تر است و تحمل خطا را تضمین می کند، که می تواند حیاتی باشد.

جلوگیری از DDoS دیداس پروتکشن

نتیجه گیری 10 روش کاربردی جلوگیری از DDoS و حملات سایبری:

همانطور که می بینید، راه های زیادی برای کاهش آسیب حملات DDoS یا حتی متوقف کردن کامل برخی از حملات قدرتمند وجود دارد. در نسبت زمان/قیمت/منفعت، بهترین راه حل فعال کردن خدمات حرفه ای جلوگیری از DDoS است. برای مشاغل کوچک، هزینه های خود را بسیار سریع پرداخت می کند، برای مشاغل بزرگ، در زمان و تلاش صرفه جویی می کند، و برای خدمات مهم اجتماعی، عملکرد بی وقفه وب سایت را برای عموم تضمین می کند.

ما به شما خرید سرور مجازی گیم از مجموعه هلیکس گیم را پیشنهاد میدهیدم زیرا سرویس های این شرکت مجهز به آنتی دیداس سخت افزاری و نرم افزاری می‌باشد.

| HelixGame | هلیکس گیم

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای هلیکس گیم محفوظ می‌باشد.