آموزش ساخت سرور ماین کرفت در ubuntu 22.04

تصویر سامان ملک پور
سامان ملک پور
در ابتدا از سرویس های وبلاگ شروع کردم سال 1393 و وقتی علاقه خودم رو به این زمینه دیدم بیشتر به روی طراحی وبسایت وقت گذاشتم و تونستم در زمینه طراحی و بهینه سازی وبسایت سایت تخصص کافی کسب کنم ولی برای من کافی نبود و در ادامه به سمت شبکه های اجتماعی و بهینه سازی موتورهای جست و جو رفتم و مهارت کافی در این زمینه رو کسب کردم و از سال 1401 به طور متمرکز به روی بحث تبلیغات ، هک رشد و MBA مطالعه میکنم و این مسیری هستش که من ازش لذت میبرم و پایانی نداره ....

آنچه در این مطلب می‌خوانید :

مقدمه ای بر آموزش ساخت سرور ماین کرفت در ubuntu 22.04 ؛

Minecraft یک بازی ویدیویی محبوب sandbox است. این برنامه که در ابتدا در سال 2009 منتشر شد، به بازیکنان اجازه می‌دهد تا در دنیایی سه بعدی بسازند، بسازند، بسازند و زنده بمانند. از اوایل سال 2022، این بازی پرفروش ترین بازی ویدیویی تمام دوران بود. در این آموزش شما سرور ماین کرفت خود را ایجاد می کنید تا شما و دوستانتان با هم بازی کنید. به طور خاص، شما بسته های نرم افزاری لازم را برای اجرای ماین کرفت نصب می کنید، سرور را برای اجرا پیکربندی می کنید و سپس بازی را اجرا می کنید. ( خرید سرور ماینکرافت )

پیش نیازهای آموزش ساخت سرور ماین کرفت در ubuntu 22.04 :

 • برای پیروی از این راهنما، شما نیاز دارید:
 • برای شروع ساخت سرور ماین کرفت شما نیاز به یک سرور قوی دارید که ما به شما خرید سرور مجازی گیم ایران را پیشنهاد می‌کنیم.
  یک سرور با نصب جدید اوبونتو 22.04، یک کاربر غیر ریشه با امتیازات sudo و SSH فعال. شما می توانید این راهنما را برای مقداردهی اولیه ساخت سرور ماین کرفت خود دنبال کنید و این مراحل را کامل کنید. ماین کرفت می تواند منابع فشرده ای داشته باشد، بنابراین هنگام انتخاب اندازه سرور خود این را در نظر داشته باشید. اگر از DigitalOcean استفاده می کنید و به منابع بیشتری نیاز دارید، همیشه می توانید اندازه Droplet خود را تغییر دهید تا CPU و RAM بیشتری اضافه کنید.
 • یک کپی از ماین کرفت  Java Edition که روی یک ماشین محلی Mac، Windows یا Linux نصب شده است.

مرحله 1 – بسته های نرم افزاری لازم را نصب کرده و فایروال را پیکربندی کنید
با شروع اولیه ساخت سرور ماین کرفت، اولین قدم شما نصب جاوا است. برای اجرای ماین کرفت به آن نیاز دارید. به‌طور پیش‌فرض، اوبونتو 22.04 نسخه جدید جاوا را برای اجرای جدیدترین نسخه‌های Minecraft ارائه نمی‌کند. خوشبختانه، نگهبانان شخص ثالثی وجود دارند که به ساخت بسته‌های جاوا جدیدتر برای نسخه‌های قدیمی‌تر اوبونتو ادامه می‌دهند، و شما می‌توانید با افزودن PPA یا آرشیو بسته‌های شخصی آن‌ها به فهرست منابع بسته خود، آن‌ها را نصب کنید. با دستور زیر می توانید این کار را انجام دهید:

				
					sudo add-apt-repository ppa:openjdk-r/ppa

				
			

سپس، منابع بسته ساخت سرور ماین کرفت را به‌روزرسانی کنید تا این افزوده را منعکس کند:

				
					sudo apt update

				
			

وقتی از شما برای تایید خواسته شد، Y را فشار دهید. اگر از شما خواسته شد هر سرویسی را مجددا راه اندازی کنید، ENTER را فشار دهید تا پیش فرض ها را بپذیرید و ادامه دهید.

در نهایت، OpenJDK نسخه 17 جاوا، به طور خاص JRE هدلس را نصب کنید. این نسخه حداقلی از جاوا است که پشتیبانی از برنامه های رابط کاربری گرافیکی را حذف می کند. این آن را برای اجرای برنامه های جاوا بر روی سرور ایده آل می کند:

				
					sudo apt install openjdk-17-jre-headless

				
			

همچنین باید از نرم افزاری به نام screen برای ایجاد جلسات ساخت سرور ماین کرفت جداشونده استفاده کنید. صفحه نمایش به شما امکان می دهد یک جلسه ترمینال ایجاد کنید و از آن جدا شوید و روند شروع شده روی آن را اجرا کنید. این مهم است زیرا اگر بخواهید سرور خود را راه اندازی کنید و سپس ترمینال خود را ببندید، این جلسه را از بین می برد و ساخت سرور ماین کرفت شما را متوقف می کند. اکنون صفحه نمایش را نصب کنید:

				
					sudo apt install screen

				
			

اکنون که بسته‌ها را نصب کرده‌اید،ساخت سرور ماین کرفت باید با فایروال فعال انجام شود تا ترافیک به سرور ماین کرفت ما وارد شود. در ساخت سرور ماین کرفت اولیه که انجام دادید، فقط به ترافیک ssh اجازه دادید. اکنون باید اجازه دهید تا ترافیک از طریق پورت 25565 وارد شود، که پورت پیش فرضی است که ماین کرفت برای اجازه دادن به اتصالات استفاده می کند. در برخی موارد ufw از قوانین ترافیکی نام‌گذاری شده استفاده می‌کند، مانند ssh، که همیشه به‌طور پیش‌فرض از پورت 22 استفاده می‌کند، اما در موارد کمتر رایج مانند این، شماره پورت را به صورت دستی مشخص می‌کنیم. با اجرای دستور زیر قانون فایروال لازم را اضافه کنید:

				
					sudo ufw allow 25565

				
			

اکنون که جاوا را نصب کرده اید و فایروال خود را به درستی پیکربندی کرده اید، برنامه سرور ماین کرفت را از وب سایت ماین کرفت دانلود خواهید کرد.

مرحله 2 – دانلود آخرین نسخه ماین کرفت
اکنون باید نسخه فعلی برای ساخت سرور ماین کرفت را دانلود کنید. می‌توانید این کار را با رفتن به وب‌سایت Minecraft و کپی کردن پیوندی که می‌گوید دانلود minecraft_server.X.X.X.jar انجام دهید، جایی که Xها آخرین نسخه سرور هستند.

اکنون می توانید از wget و پیوند کپی شده برای دانلود برنامه سرور در سرور خود استفاده کنید:

				
					wget https://launcher.mojang.com/v1/objects/c8f83c5655308435b3dcf03c06d9fe8740a77469/server.jar

				
			

برنامه سرور به عنوان server.jar دانلود می شود. اگر زمانی نیاز به مدیریت نسخه‌های ماین کرفت دارید، یا اگر می‌خواهید ساخت سرور ماین کرفت خود را ارتقا دهید، ممکن است مفید باشد که server.jar دانلود شده را به minecraft_server_1.18.2.jar تغییر نام دهید و اعداد نسخه برجسته‌شده را با نسخه‌ای که تازه دانلود کرده‌اید مطابقت دهید:

				
					mv server.jar minecraft_server_1.18.2.jar

				
			

اگر میخواهید با ساخت سرور ماین کرفت از نسخه های قدیمی تر استفاده نمائید، می‌توانید آنها را در mcversions.net بایگانی کنید. اما این آموزش بر آخرین نسخه فعلی تمرکز خواهد کرد. اکنون که دانلود خود را دارید، بیایید پیکربندی سرور ماین کرفت خود را شروع کنیم.

مرحله 3 – پیکربندی و اجرای ساخت سرور ماین کرفت
اکنون که jar Minecraft را دانلود کرده اید، آماده اجرای آن هستید.

ابتدا یک جلسه صفحه نمایش را با اجرای دستور screen شروع کنید:

				
					screen

				
			

هنگامی که بنر ظاهر شده را خواندید، Spacebar را فشار دهید. صفحه نمایش یک جلسه ترمینال مانند حالت عادی به شما ارائه می دهد. این جلسه اکنون قابل جدا شدن است، به این معنی که می‌توانید دستوری را در اینجا شروع کنید و آن را اجرا کنید.

اکنون می توانید پیکربندی اولیه خود را انجام دهید. وقتی دستور بعدی خطایی می دهد، نگران نباشید. ماین کرفت نصب خود را به این صورت طراحی کرده است که کاربران ابتدا باید با موافقت نامه مجوز شرکت موافقت کنند. در ادامه این کار را انجام خواهید داد:

				
					java -Xms1024M -Xmx1024M -jar minecraft_server_1.18.2.jar nogui
				
			

قبل از بررسی خروجی این دستور، بیایید نگاهی دقیق‌تر به همه این آرگومان‌های خط فرمان که سرور شما را تنظیم می‌کنند بیاندازیم:

 • Xms1024M – این سرور را به گونه ای پیکربندی می کند که با 1024 مگابایت یا 1 گیگابایت رم در حال اجرا باشد. اگر می خواهید ساخت سرور ماین کرفت شما با رم بیشتری شروع به کار کند، می توانید این محدودیت را افزایش دهید. هر دو M برای مگابایت و G برای گیگابایت گزینه های پشتیبانی می شوند. به عنوان مثال: Xms2G سرور را با 2 گیگابایت رم راه اندازی می کند.
 • Xmx1024M – این سرور را برای استفاده حداکثر از 1024M رم پیکربندی می کند. اگر می‌خواهید سرور شما در اندازه بزرگ‌تری اجرا شود، تعداد بازیکنان بیشتری را مجاز کنید، یا اگر احساس می‌کنید که ساخت سرور ماین کرفت تان کند کار می‌کند، می‌توانید این محدودیت را افزایش دهید. برنامه های جاوا از این جهت منحصر به فرد هستند که همیشه از شما می خواهند حداکثر مقدار حافظه ای که می توانند استفاده کنند را مشخص کنید.
 • jar – این پرچم مشخص می کند که کدام فایل jar سرور اجرا شود.
 • nogui – این به سرور می گوید که رابط کاربری گرافیکی را راه اندازی نکند زیرا این یک سرور است و شما یک رابط کاربری گرافیکی ندارید.

اولین باری که این دستور را اجرا می کنید که به طور معمول سرور شما را راه اندازی می کند، این خروجی را دریافت خواهید کرد

این خطاها به این دلیل ایجاد شده‌اند که سرور نمی‌تواند دو فایل لازم برای اجرا را پیدا کند: EULA (توافقنامه مجوز کاربر نهایی) که در eula.txt یافت می‌شود و فایل پیکربندی server.properties. از آنجایی که سرور قادر به یافتن این فایل ها نبود، آنها را در فهرست کاری فعلی شما ایجاد کرد. ماین کرفت این کار را عمدا انجام می دهد تا اطمینان حاصل کند که EULA آن را خوانده اید و با آن موافقت کرده اید.

eula.txt را در nano یا ویرایشگر متن مورد علاقه خود باز کنید:

				
					Output
[22:05:31] [environment second]
[22:05:31] [main/ERROR]: Failed to load properties from file: server.properties
[22:05:31] [main/WARN]: Failed to load eula.txt
[22:05:31] [main/INFO]: You need to agree to the EULA in order to run the server. Go to eula.txt for more info.
				
			
				
					nano eula.txt

				
			

در داخل این فایل، پیوندی به EULA Minecraft مشاهده خواهید کرد. URL را کپی کنید:

				
					#By changing the setting below to TRUE you are indicating your agreement to our EULA (https://account.mojang.com/documents/minecraft_eula).
#Tue Mar 24 22:05:31 UTC 2020
eula=false
				
			

URL را در مرورگر وب خود باز کنید و توافق نامه را بخوانید. سپس به ویرایشگر متن خود برگردید و آخرین خط را در eula.txt پیدا کنید. در اینجا eula=false را به eula=true تغییر دهید. سپس فایل را ذخیره کرده و ببندید. در نانو، این به معنای فشار دادن “Ctrl+X” برای خروج است، سپس وقتی از شما خواسته شد ذخیره کنید، “Y” و سپس Enter را فشار دهید.

اکنون که EULA را پذیرفته اید، می توانید سرور را مطابق با مشخصات خود پیکربندی کنید.

در دایرکتوری کاری فعلی خود، فایل server.properties تازه ایجاد شده را نیز خواهید یافت. این فایل شامل تمامی گزینه های پیکربندی سرور ماین کرفت شما می باشد. می‌توانید فهرست دقیقی از تمام ویژگی‌های سرور را در ویکی رسمی Minecraft پیدا کنید. قبل از راه اندازی سرور باید این فایل را با تنظیمات دلخواه خود تغییر دهید. این آموزش برخی از تنظیمات اساسی را پوشش می دهد:

				
					nano server.properties

				
			

فایل شما به شکل زیر ظاهر می شود:

				
					#Minecraft server properties
#Thu Apr 30 23:42:29 UTC 2020
spawn-protection=16
max-tick-time=60000
query.port=25565
generator-settings=
force-gamemode=false
allow-nether=true
enforce-whitelist=false
gamemode=survival
broadcast-console-to-ops=true
enable-query=false
player-idle-timeout=0
difficulty=easy
spawn-monsters=true
broadcast-rcon-to-ops=true
op-permission-level=4
pvp=true
snooper-enabled=true
level-type=default
hardcore=false
enable-command-block=false
max-players=20
network-compression-threshold=256
resource-pack-sha1=
max-world-size=29999984
function-permission-level=2
rcon.port=25575
server-port=25565
server-ip=
spawn-npcs=true
allow-flight=false
level-name=world
view-distance=10
resource-pack=
spawn-animals=true
white-list=false
rcon.password=
generate-structures=true
online-mode=true
max-build-height=256
level-seed=
prevent-proxy-connections=false
use-native-transport=true
motd=A Minecraft Server
enable-rcon=false
				
			

بیایید نگاهی دقیق تر به برخی از مهم ترین ویژگی های این لیست بیندازیم:

 • دشواری (پیش‌فرض آسان) – این میزان سختی بازی را تعیین می‌کند، مانند میزان آسیب وارد شده و چگونگی تأثیر عناصر بر بازیکن شما. گزینه ها صلح آمیز، آسان، عادی و سخت هستند.
 • حالت بازی (بقای پیش فرض) – این حالت گیم پلی را تنظیم می کند. گزینه ها بقا، خلاقیت، ماجراجویی و تماشاگر هستند.
 • level-name (دنیای پیش فرض) – این نام سرور شما را تعیین می کند که در مشتری ظاهر می شود. ممکن است لازم باشد قبل از کاراکترهای خاص مانند آپوستروف، علامت معکوس وجود داشته باشد. شناخته شده است که این کاراکترهای فرار است، و زمانی که کاراکترهای خاص ممکن است به درستی در متن تجزیه نشوند، معمول است.
 • motd (سرور پیش فرض یک Minecraft) – پیامی که در لیست سرور مشتری ماین کرفت نمایش داده می شود.
 • pvp (پیش‌فرض درست) – نبرد بازیکن در مقابل بازیکن را فعال می‌کند. اگر روی true تنظیم شود، بازیکنان می‌توانند وارد نبرد شده و به یکدیگر آسیب برسانند.

پس از تنظیم گزینه های مورد نظر، فایل را ذخیره کرده و ببندید.

اکنون می توانید سرور خود را با موفقیت راه اندازی کنید.

مانند دفعه قبل، بیایید سرور خود را با 1024M RAM راه اندازی کنیم. این بار همچنین باید به ماین کرفت این امکان را بدهید که در صورت لزوم تا 4G از رم استفاده کند. به یاد داشته باشید که می توانید این شماره را متناسب با محدودیت های سرور یا نیازهای کاربر خود تنظیم کنید:

				
					java -Xms1024M -Xmx4G -jar minecraft_server_1.18.2.jar nogui

				
			

چند لحظه به مقدار دهی اولیه بدهید. به زودی سرور ماین کرفت جدید شما شروع به تولید خروجی مشابه این خواهد کرد:

				
					Output
[21:08:14] [Server thread/INFO]: Starting minecraft server version 1.18.2
[21:08:14] [Server thread/INFO]: Loading properties
[21:08:14] [Server thread/INFO]: Default game type: SURVIVAL
[21:08:14] [Server thread/INFO]: Generating keypair
[21:08:15] [Server thread/INFO]: Starting minecraft server on *:25565
				
			

پس از راه اندازی سرور، خروجی زیر را مشاهده خواهید کرد:

				
					Output
[21:15:37] [Server thread/INFO]: Done (30.762s)! For help, type "help"
				
			

سرور شما اکنون در حال اجرا است و کنترل پنل مدیر سرور به شما نمایش داده شده است. راهنمایی تایپ کردن را امتحان کنید:

				
					[21:15:37] [Server thread/INFO]: help
				
			

در ساخت سرور ماین کرفت به این گونه به نمایش در می آید؛

				
					Output
[21:15:37] [Server thread/INFO]: /advancement (grant|revoke)
[21:15:37] [Server thread/INFO]: /ban <targets> [<reason>]
[21:15:37] [Server thread/INFO]: /ban-ip <target> [<reason>]
[21:15:37] [Server thread/INFO]: /banlist [ips|players]
...
				
			

از این ترمینال می توانید دستورات مدیر را اجرا کرده و ساخت سرور ماین کرفت خود را کنترل کنید. اکنون یاد خواهید گرفت که از صفحه نمایش استفاده کنید تا سرور ماین کرفت خود را پس از خروج از ترمینال در حال اجرا نگه دارید. سپس می توانید به مشتری ماین کرفت خود متصل شوید و یک بازی جدید را شروع کنید.

مرحله 4 – نگه داشتن سرور در حال اجرا
اکنون که ساخت سرور ماین کرفت خود را فعال کرده‌اید، می‌خواهید حتی پس از قطع اتصال از جلسه SSH، همچنان در حال اجرا باشد. از آنجایی که قبلاً از صفحه استفاده کرده اید، می توانید با فشار دادن Ctrl + A + D از این جلسه جدا شوید. باید ببینید که به پوسته اصلی خود برگشته اید:

				
					Output
​​ubuntu@minecraft-2204:~$ screen
[detached from 3626.pts-0.minecraft-2204]
$
				
			

این دستور را اجرا کنید تا تمام جلسات صفحه نمایش خود را ببینید:

				
					screen -list

				
			

خروجی با شناسه جلسه خود دریافت خواهید کرد که برای از سرگیری آن جلسه باید آن را از سر بگیرید:

				
					Output
There is a screen on:
    3626.pts-0.minecraft-2204	(03/02/22 22:56:33)	(Detached)
1 Socket in /run/screen/S-root.
				
			

برای از سرگیری جلسه خود، پرچم -r را به فرمان صفحه ارسال کنید و سپس شناسه جلسه خود را وارد کنید:

				
					screen -r 3626

				
			

وقتی دوباره آماده خروج از ترمینال شدید، حتماً با Ctrl + A + D از جلسه جدا شده و سپس از سیستم خارج شوید.

مرحله 5 – اتصال به سرور خود از مشتری ماین کرفت
اکنون که سرور شما راه اندازی شده است، بیایید از طریق مشتری ماین کرفت به آن متصل شویم. سپس می توانید بازی کنید!

نسخه Minecraft Java Edition خود را اجرا کنید و Multiplayer را در منو انتخاب کنید.

آموزش ساخت سرور ماین کرفت در ubuntu 22.04

در مرحله بعد، باید یک سرور برای اتصال به آن اضافه کنید، بنابراین روی دکمه افزودن سرور کلیک کنید.

ساخت سرور ماین کرفت ubuntu 22.04

در صفحه ویرایش اطلاعات سرور که نشان داده می شود، یک نام به سرور خود بدهید و آدرس IP سرور خود را تایپ کنید. این همان آدرس IP است که برای اتصال از طریق SSH استفاده کردید.

| HelixGame | هلیکس گیم

هنگامی که نام سرور و آدرس IP خود را وارد کردید، به صفحه چندنفره بازگردانده می شوید، جایی که سرور شما اکنون لیست می شود.

ساخت سرور ماین کرفت

از این پس سرور شما همیشه در این لیست ظاهر می شود. آن را انتخاب کرده و روی Join Server کلیک کنید.

سرور ماین کرفت در ubuntu 22.04

شما در سرور خود هستید و آماده بازی هستید!

نتیجه گیری ساخت سرور ماین کرفت در ubuntu 22.04 :

شما اکنون یک سرور ماین کرفت دارید که روی اوبونتو 22.04 اجرا می شود تا شما و همه دوستانتان با آن بازی کنید! از کاوش، کاردستی و زنده ماندن در یک دنیای خام سه بعدی لذت ببرید. و به یاد داشته باشید: مراقب غمگینان باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای هلیکس گیم محفوظ می‌باشد.