هلیکس گیم

آموزش بهینه سازی کد ها و فایل های CSS , HTML 5, JavaScript در وردپرس

عرفان مرادی
عرفان مرادی

آنچه در این مطلب می‌خوانید :

آیا عالی نیست اگر سایت وردپرسی شما بهتر عمل کند؟ حتی اگر فقط کمی سریعتر باشد؟ برای ایجاد چنین تفاوتی، باید در مورد Minify وردپرس بیاموزید. یا به زبان ساده تر بهینه سازی کد ها و فایل ها در وردپرس.

در این مقاله، نحوه کوچک سازی فایل های CSS، HTML و JavaScript در وردپرس را برای اطمینان از بهترین عملکرد کامل توضیح خواهیم داد!

چرا کوچک کردن فایل ها (بهینه سازی کد ها) در وردپرس مهم است؟

اگر تا به حال فایل HTML، CSS یا جاوا اسکریپت را دیده اید، به احتمال زیاد متوجه شده اید که فضای خالی یا شکستگی خطوط زیادی وجود دارد. این کاراکترها خواندن کد را آسان‌تر می‌کنند، اما فایل‌های حاوی آن‌ها بزرگ‌تر و کندتر بارگذاری می‌شوند.

به همین دلیل است که Minify (بهینه سازی کد ها) در وردپرس برای صاحبان سایت بسیار مهم است. این فرآیند فضای خالی، کاراکترها و خطوط غیر ضروری را از کد حذف می کند و داده های فشرده تری تولید می کند.

اگرچه بسیاری از کارشناسان استدلال می کنند که کوچک سازی تفاوت کمی ایجاد می کند، ما هنوز آن را به شدت توصیه می کنیم. برای بهبود تجربه کاربر و سرعت وب‌سایت، باید هر ذره بهینه‌سازی را که می‌توانید انجام دهید، فشرده کنید. به هر حال، حتی یک ثانیه مهم است.

دو روش ساده برای کوچک کردن فایل ها و بهینه سازی کد ها
می توانید منابع وردپرس خود را به صورت دستی کوچک کنید یا از افزونه وردپرس minify استفاده کنید. ادامه مطلب را بخوانید تا بفهمید کدام یک برای شما مناسب تر است.

فایل ها را به صورت دستی کوچک کنید تا بهینه سازی کد ها صورت گیرد !
وقتی می‌گوییم «دستی»، به این معنی نیست که باید کاراکترهای غیرضروری را به تنهایی حذف کنید. ابزارهای مفید زیادی وجود دارد که می تواند روند را تسریع کند. با این حال، شما باید بعداً فایل های کوچک شده را در سایت خود آپلود کنید، بنابراین هنگام دنبال کردن این راهنما مراقب باشید.

1- با استفاده از GTMetrix فایل هایی را که می خواهید کوچک کنید پیدا کنید. URL وب سایت خود را وارد کنید و ابزار فایل هایی را که می توانید بهینه سازی کنید را نشان می دهد. اگر می خواهید بیشتر بدانید، مقاله ما را در مورد سرعت صفحه GTMetrix بررسی کنید!

آموزش بهینه سازی کد ها و فایل های CSS HTML JavaScript در وردپرس

2- برای دانلود نسخه های بهینه  شده روی See Optimized Version کلیک کنید.
3- از یک سرویس گیرنده FTP برای بازنویسی فایل های اصلی در فهرست سایت خود با نسخه های کوچک شده استفاده کنید. همچنین می توانید از فایل منیجر hPanel استفاده کنید.

از طرف دیگر، می‌توانید از Minify Code نیز برای بهینه سازی کد ها استفاده کنید – یک ابزار کوچک‌سازی وردپرس که کوچک‌کننده‌های CSS، HTML و JavaScript جداگانه را ارائه می‌دهد:

1- فایل هایی را که می خواهید کوچک سازی کنید از وب سایت خود دانلود کنید. یک کپی را به عنوان پشتیبان ذخیره کنید.
2- محتوای فایل را کپی کرده و در ابزار Minifier مناسب قرار دهید.

بهینه سازی کد های CSS HTML JavaScript ورد پرس

3- پس از اتمام کار، کد را دوباره در فایل دانلود شده قرار دهید و آن را در فهرست وب سایت خود آپلود کنید.

اگر می‌خواهید با کد مواجه نشوید، روش دوم زیر را بررسی کنید.

خرید سرور مجازی گیم ایران مناسب برای میزبانی انواع وبسایت

استفاده از افزونه بهینه سازی کد ها در وردپرس:

استفاده از افزونه Minify (بهینه سازی کد ها تسهیل شده) وردپرس بسیار ساده تر است زیرا این ابزار به طور خودکار فایل های شما را کوچک می کند. در اینجا بهترین انتخاب های ما برای انجام کار وجود دارد که بر اساس ویژگی ها و سهولت استفاده انتخاب شده اند:

1- Fast Velocity Minify فایل های جاوا اسکریپت و CSS شما را با استفاده از PHP Minify کوچک می کند. علاوه بر این، حتی می‌توانید از توسعه‌دهنده بخواهید که گزینه‌های بهینه‌سازی سفارشی را برای افزونه ایجاد کند.

افزونه بهینه ساز کد های CSS HTML JavaScript وردپرس

2- Better WordPress Minify اطمینان حاصل می کند که کوچک سازی ها تم و سایر افزونه های شما را خراب نمی کنند. علاوه بر این، این افزونه همچنین بسیاری از ویژگی های راحت مانند یکپارچه سازی CDN و سازگاری چند سایت را ارائه می دهد.

دانلود افزونه Better Wp Minify بهینه سازی کد ها در وردپرس

3- WordPress Super Minify یک افزونه وردپرس بهینه سازی کد ها است که می تواند حافظه پنهان مرورگر فایل های سایت شما را کوچک کند، ترکیب کند و از آن استفاده کند. علاوه بر این، یکی از ساده ترین و سبک ترین ابزارهای موجود برای این منظور است.

هر افزونه ای را که انتخاب می کنید برای بهینه سازی کد ها، تنها کاری که باید انجام دهید این است که فایل هایی را که می خواهید کوچک کنید انتخاب کنید و ابزار در پس زمینه کار خواهد کرد.

با این حال، از آنجایی که آن افزونه‌های Minify وردپرس ویژگی‌های متفاوت دیگری را ارائه می‌دهند، اگر همه آن‌ها را امتحان کنید تا ببینید کدام یک بیشترین ارزش را به شما می‌دهد، عالی خواهد بود.

آزمایش تغییرات پس از بهینه سازی
مطمئن شوید که سایت خود را با استفاده از GTMetrix بهینه سازی کرده اید. این ابزار به اندازه فایل های شما امتیاز می دهد و مشکلات حل نشده را نشان می دهد.

به عنوان مثال، آزمایش ما نشان می دهد که ما برای CSS نمره 99 گرفتیم، با دو فایل که می توانند بیشتر بهبود یابند:

 

| HelixGame | هلیکس گیم

نتیجه گیری بهینه سازی کد ها و فایل های CSS HTML JavaScript در وردپرس:

بهینه سازی کد ها و فایل های وردپرس یک بهینه سازی عملی است که می تواند عملکرد وب سایت شما را افزایش دهد. و بهترین چیز این است که هر کسی می تواند بدون مشکل این کار را انجام دهد.

بیایید یک بار دیگر به نحوه کوچک کردن فایل های وردپرس نگاهی بیندازیم:

  • فایل ها را به صورت دستی کوچک کنید — از GTMetrix برای دانلود فایل های بهینه شده یا کوتاه کردن محتوا با استفاده از Minify Code استفاده کنید. سپس فایل های ویرایش نشده در فهرست وب سایت خود را با فایل جدید جایگزین کنید.
  • از یک افزونه Minify وردپرس استفاده کنید — یکی از افزونه هایی را که ما توصیه می کنیم نصب کنید و تنظیمات را بر اساس ترجیحات خود تنظیم کنید. ابزار بقیه را اداره خواهد کرد.

پس از اتمام کار، مطمئن شوید که در GTMetrix امتیاز کاملی کسب کرده اید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای هلیکس گیم محفوظ می‌باشد.